Tomasz Polok projektant graficzny, ilustrator i concept artysta EN

 

Jestem projektantem grafiki z zamiłowania. Umiejętności doskonaliłem w czasie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W swoich koncepcjach potrafię pogodzić wymagania klienta z potrzebami rynku, zachowując przy tym indywidualność. Znam mocne strony swoich projektów, wiem co może się podobać a przede wszystkim mam świadomość siły oddziaływania odpowiednich układów barw i kształtów.

Obecnie pracuję jako projektant grafiki, artysta concept artu i ilustrator. Chętnie biorę udział w warsztatach związanych z designem, filmem i grami komputerowymi – byłem m.in. uczestnikiem festiwalu Promised Land w Łodzi, czy konferencji Elements Talk w Warszawie.

Moją przygodę z projektowaniem graficznym oraz malarstwem cyfrowym zacząłem jako stażysta w firmie Next Day. W 2015 roku założyłem własną działalność. Współpracuję z takimi firmami jak Grupa Leonardo, czy Turtle Entertaiment. Ponadto, brałem udział w licznych eventowych projektach, takich jak Intel Extreme Masters Katowice, czy Overwatch Word Cup.

Bardzo interesuje mnie przemysł gier wideo. Jestem fanem serii filmów “Gwiezdne wojny”.

Środowiska pracy

Photoshop

Illustrator

Indesign

After effects

Maya

Unreal Engine

Umiejętność & Specjalizacja

Malarstwo cyfrowe
Ilustracja
Concept Art
UI/Data design

Projektowanie Graficzne
Strony internetowe
Identyfikacja
UX/UI

Uważam, że grafika i concept art są najbardziej ekscytującymi dziedzinami sztuki. Jest coś bardzo nobilitującego w wykonywaniu tego rodzaju pracy. Cieszę się, że swoimi pomysłami mogę urozmaicać życie otaczających mnie ludzi. Projektowanie, rysownie, malowanie mają w sobie coś magicznego, dzięki nim pozwalam sobie i innym na oderwanie się od szarej rzeczywistości codziennego dnia.

The web browser you are using is outdated, so the website may not display in the correct way. Recommended browsers: Chrome, Firefox, Opera